Konveyör Zincirleri

Konveyör nedir?

Konveyörler, üretim fabrikalarında ve imalat ortamlarında; bir ürünün, yükün bulunduğu konumdan başka bir konuma aktarılmasını sağlayan; taşımada insan gücüne olan ihtiyacı en aza indirgeyen aktarma mekanizmalarıdır. Üretimde zamandan ve iş yükünden tasarruf edilmesine ciddi ölçüde katkıda bulunur.

 

Konveyör Zinciri Ne İşe Yarar? Konveyör Zincir Üretimi

Özellikle üretim fabrikalarında üretilen malın veya yükün belli bir noktadan diğer bir noktaya aktarılması amacıyla kullanılan ve bu sayede hayatımızı kolaylaştırıp, işlerimizi hızlandıran konveyörlerde taşımayı sağlayan sistem konveyör zincirleridir. Taşınacak malzemenin yatay veya dikey transferlerinde oldukça tercih edilen konveyör zincirleri ısıl işlemler ile sertleştirilebilir olup, kopmalara karşı da dayanıklıdır.
Tahrik gövde ve kuyruk olarak üç bölümden oluşur. Bakla ve pimlerle desteklenmiş olan konveyör zincirler uzun ömürlü bir hizmet sağlayarak müşteri memnuniyetini esas alır.

Konveyör zincirleri kullanım alanlarına göre çok çeşitlilik sağlamakla birlikte Zincir Gross tarafından üretilen DIN 8187-8188 Normlu Zincirler, Kulaklı Zincirler, Kazıyıcı Zincirler, Makaralı Zincirler ve Burçlu Zincirler gibi birçok zincir sıklıkla tercih edilir.
Zincir Gross makine ve konveyörler için özel olarak tasarlanmış zincirleri müşterilerin taleplerine en doğru karşılığı verebilecek şekilde ölçülendirerek müşteri onayına sunar, daha sonra kaliteli üretim araç gereçleri ile bu özel zincirlerin imalat sürecine başlar.

Konveyör Zincirler Üretim Malzemeleri

Bazı kullanım alanları;